• مدیریت دانش

    مدیریت دانش

احتمالا تمام مدل های گوشی آیفون در سال 2018 سنسور اثر انگشت را نداشته باشند.

احتمالا تمام مدل های گوشی آیفون در سال 2018 سنسور اثر انگشت را نداشته باشند.

به احتمال فراوان در سال آینده سنسور اثر انگشت برای تشخیص هویت در تمام مدل های گوشی اپل متوقف خواهد شد.آقای کائو مینگ چی تحلیلگر امنیتی  KGI (موسسه تحصیلات تکمیلی Keck واقع در کلارمونت  کالیفرنیا) بیان نمود که سرمایه گذاران این بیانیه را جهت اطلاع عموم انتشار دادند.

بنا بر مطالب عنوان شده توسط کائو، اپل ابزار تشخیص چهره را به عنوان روش اعتبار سنجی هویت گوشی های خود برای مزیت رقابتی نسبت به گوشی های هوشمند اندروید در نظر می گیرد، ایشان قبلا خاطر نشان کرده بودند که تولید کنندگان گوشی های هوشمند اندرویدی برای تولید این فناوری باید سال ها تلاش کنند تا بتوانند با ویژگی تشخیص چهره با فناوری Truedepth Camera بکار رفته در آیفون مدل ایکس مطابقت داشته باشند.

بیانیه منتشر شده سرمایه گذاران اپل: "ما پیش بینی میکنیم تمام مدل های جدید آیفون 2F18H به احتمال زیاد ویژگی شناسایی اثر انگشت را نداشته باشند. ما معتقدیم که این تغییرات به تمام مدل های جدید این امکان را می دهد تا از مزیت رقابتی بهرمند شوند و با شیوه متمایز پس زمینه یکپارچه در بکارگیری از طراحی تمام صفحه - فناوری های Truedepth Camera، تشخیص چهره، تشخیص هویت و اپلیکشن های AR مورد استفاده قرار گیرد."

آقای کائو در مورد ابزار Face ID اینگونه بیان می کند، شرکت اپل قصد دارد با برنامه ریزی برای سرمایه گذاری پیشرو در تولید و طراحی حسگر های سه بعدی همچنان یک نقطه عمده فروش برای مدل های جدید آیفون باشد.

پیش بینی های کائو نشان میدهد، تمام مدل های جدید آیفون در سال 2018 دارای ویژگی طراحی تمام صفحه با کمترین قاب ممکن شبیه به مدل آیفون ایکس باشند به این معنی که مدل های اضافه تری از آیفون 8 و یا آیفون 8 پلاس تولید نخواهد شد.

این پایان راه برای فناوری تشخیص اثر انگشت در گوشی های آیفون می باشد که از سال 2013 به عنوان یک گزینه اعتبار سنجی بیومتریک در دسترس قرار گرفته بودند. این مسئله کاملا روشن نیست که آیا این اتفاق برای سیستم های مک و آی پد نیز رخ خواهد داد یا خیر، اما کائو معتقد است که او انتظار دارد در سال آینده مدل های حرفه ای آیپد به سمت تکنولوژی Face ID سوق پیدا کند.

اپل باید تصمیم بگیرد ابزار تشخیص هویت با اثر انگشت را رها کند ،به این معنی که توسعه بالقوه که بر پایه راه حل شناسایی لمسی که در گوشی ها متداول شده بود، پایان یابد.

در ماه سپتامبر گذشته کائو پیش بینی کرد آیفون های تولیدی سال 2018 به طور کامل از فناوری Truedepth و تشخیص چهره بکار می رود، این درصورتی است که مشتریان به خوبی پذیرای فناوری Face Id باشند، اما تحقیقات انجام شده توسط بخش های امنیت KGI، وی را یر این باور داشته است که منجر به پیش بینی دقیق تر و موفقیت در این زمینه خواهد بود.

علی رغم پیش بینی های کائو، کریگ فیدریجی، مدیر فنی مهندسی بخش نرم افزار شرکت اپل اخیرا اشاره کرد که اپل ممکن است برای توقف تولید تشخیص هویت لمسی در همه محصولاتش آماده نباشد. وی افزود برای تشخیص هویت از سیستم های تشخیص چهره در آینده استفاده خواهد شد. ایشان همچنین اشاره کردند که تنظیمات وجود دارد که روش تای مختلف بیومتریک یا ترکیبی با بیومتریک می تواند موثر باشد.
مرجع خبر : macrumors
تاریخ درج: 30 مهر 1396